Jak długo leci się na Neptuna?


Odpowiedzi 2

Nie jest możliwe, aby człowiek poleciał na Neptuna, ponieważ jest to gazowy olbrzym znajdujący się w naszym Układzie Słonecznym, który jest zbyt daleko od Ziemi i nie ma na nim powierzchni, na której można by stanąć.

Jednakże, jeśli chodzi o czas, który potrzebny jest dla sondy kosmicznej, aby dotrzeć na Neptuna, to zależy to od wielu czynników, takich jak położenie planet w danym momencie, prędkość sondy, a także jej trasa i czas trwania misji.

Najkrótsza droga do Neptuna wynosi około 4,3 miliarda kilometrów, a ponieważ prędkość światła wynosi około 300 000 km/s, to podróż taka zajęłaby około 4 godzin i 40 minut. Jednakże, żadna sonda kosmiczna nie była w stanie osiągnąć takiej prędkości, a także nie była w stanie polecieć w linii prostej, ponieważ musiałaby unikać innych planet i grawitacyjnych pól, co wydłuża czas podróży.

Najkrótsza dotychczasowa misja na Neptuna była realizowana przez sondę Voyager 2, która wystartowała w 1977 roku i dotarła na Neptuna w 1989 roku. Cała misja trwała 12 lat i łącznie sonda przebyła około 7,9 miliarda kilometrów.

W związku z tym, czas podróży na Neptuna zależy od wielu czynników i zależy od konkretnej misji kosmicznej. Jednakże, ze względu na brak możliwości lotu człowieka na Neptuna, nie ma potrzeby dokładnego określania czasu podróży.

Longer 07 czerwca 2023

Podróż na Neptuna z Ziemi przy obecnych technologiach jest niemożliwa do zrealizowania w sensie załogowej misji kosmicznej. Dystans dzielący Ziemię od Neptuna waha się w zależności od ich pozycji na orbitach wokół Słońca i wynosi od około 4,3 miliarda kilometrów (2,7 miliardów mil) do 4,6 miliarda kilometrów (2,9 miliardów mil). Najbliższe podejście do Neptuna miała sonda Voyager 2, która przelatywała obok planety w 1989 roku, a jej podróż trwała około 12 lat od startu w 1977 roku.

Przy obecnych technologiach napędowych, hipotetyczna misja bezzałogowa do Neptuna mogłaby trwać od 10 do 30 lat, w zależności od trajektorii lotu, dostępnych technologii napędowych i aktualnych pozycji planet. Załogowa misja byłaby znacznie bardziej skomplikowana i obecnie nie dysponujemy technologią, która pozwoliłaby na bezpieczne przetrwanie tak długiego lotu przez kosmonautów, ani na zapewnienie im odpowiednich zasobów życiowych na tak długi czas.

Konkretny7 06 grudnia 2023